СТОЛІТ™ - стандарт енергозбереження
Сертифікати

Утеплення стін легким ”мокрим” методом

Цей тип ізоляції є чи не найрозповсюдженішим у Європі. Метод достатньо простий та надійний. Але, увагу необхідно звернути на механічну, фізичну, хімічну сумісність всіх компонентів системи. Від цього залежитиме якість та довговічність Вашого фасаду. Наприклад, у Німеччині гарантійний термін служби утепленого таким методом фасаду, складає мінімум 25 років.

В Україні цей метод є, практично єдиним способом термореконструкції існуючих будинків. Легкий ”мокрий” метод утеплення чудово підходить як для утеплення особняків, так і для багатоквартирних будинків. Нанесення на пінопласт різноманітних штукатурок дозволяє надавати будівлям різноманітного сучасного вигляду. Варіантів дизайнерського вирішення фасадів. практично безліч.

Фасадні системи легкого ”мокрого” типу з ізолюючим шаром з пінопласту, за своїми споживацькими властивостями, переважають системи з іншими утеплювачами. Пінопласт має меньшу вагу, ніж інші утеплювачі, і набагато жорсткіший, його простіше обробляти та кріпити до стіни. Важкі утеплювачі з часом можуть призвести до деформації пластикових дюбелів. Пінопласт не боїться вологи, його стійкість до вітрових та ударних навантажень вища ніж у волокнистих утеплювачів, відповідно на фасаді Вашого будинку не з’являться тріщини. Як нам вже відомо, стіни не дихають, тому питання інсталяції дорожчих ніж пінопласт утеплювачів є дуже риторичним. . Деякі утеплювачі, через насиченість певними хімічними речовинами, можуть призвести до вимивання кольору з сусідніх матеріалів (штукатурки, розчину). Пінопласт - ніколи.

До останнього часу мінусом у використанні пінопласту вважалась його пожежна небезпечність. Цей міф про пінопласт підтримують лише продавці альтернативних утеплювачів, чи не єдина перевага їх товару лише в тому, що він не горить. Офіційно проведені в Швейцарії, Польщі, Росії та інших країнах натурні пожежні випробування систем утеплення легким ”мокрим” методом довели, що пінопласт не впливає на процес розповсюдження пожежі фасадом і не є більш небезпечним будматеріалом ніж багато інших широкоро зповсюджених будматеріалів. В Україні вже є системи утеплення фасадів пінопластом легкого “мокрого” типу, що пройшли протипожежну сертифікацію, отримавши індекс пожежної безпеки - “нуль”. Не забувайте, ізолюючи фасад свого будинку пінопластом, Ви вносите неоціненний вклад в екологію планети.

Показник опору теплопередачі термоізоляції виконаної пінопластом ”Століт”™ марки ПСБ-С-15 (? = 0,041 Вт/м.куб.) та ПСБ-С-25 (? = 0,040 Вт/м.куб) для забезпечення показника проникнення (втрати) тепла Uo < 0.30 Вт/м.кв складає:

 

Значення опору теплопередачі в таблиці прийняті для наступної огороджуючої конструкції:
- штукатурка зовнішня, цементно-вапняна товщ. 1,5 см;
- несуча конструкція з комірчастого бетону товщ. 25 см;
- пінопласт ”Століт”™ марки ПСБ-С-15,25 товщ. в табл.;
- штукатурка внутрішня товщиною 1,5 см;

 


Рекомендації з виконання

 1. Оцініть надійність будівельної підоснови. Несуча властивість підоснови (стіни) має складати не меньше 0,08 мПа. Основа не повинна надто швидко всмоктувати вологу, так як це може призвести до швидкої втрати води клейовою сумішшю та до низької адгезії, що в свою чергу призведе до поганої міцності системи. Основа має бути відносно рівною, перепад не більше 1 см/1 м.п - поверхні для приклеювання та 2 см/1 м.п. - приклеювання та дюбелювання, 3 см/1 м.п. - приклеювання, дюбелювання, направляючі рейки. Основу необхідно очистити від жиру, пилу, залишків старого розчину чи штукатурки. Якщо необхідно - проведіть дрібний ремонт основи, вирівняйте нерівності за допомогою того ж клею для пінопласту. Проведіть пробне наклеювання пінопласту.
 2. Якщо цього вимагає технологія монтажу системи, прогрунтуйте спецгрунтом підоснову.
 3. Встановіть цокольну рейку (профіль, кутник) по поверхні стіни та на кутах будівлі. Не забудьте про делітацію - відступ від поверхні грунту, під впливом морозів можливе коливання поверхні грунту, що може призвести до знищення системи утеплення, змонтованої занизько.
 4. Закріпіть панцирну сітку на цокольній рейці так, щоб сітка виступала над рейкою на 10 см. Знизу сітку необхідно випустити на 20 см. (в деяких системах утеплення ця умова не є необхідною).
 5. Згідно інструкції виробника, приготуйте клеючу суміш. Нанесіть клей (бажано, високоякісний та недорогий клей ”Століт”™) на плиту пінопласту за методом ”валок-крапка” , на край плити полоскою товщино. 1,5-2 см. та по площині плити крапками (6-8 на плиту).
 6. Встановіть перший ряд плит на цокольну рейку. Плити притискайте до стіни щільно. Клей, що може виступити з поміж плит - негайно приберіть.
 7. Встановіть наступний ряд плит починаючи з кута будинку. Першою втсановіть половинку плити, випустивши її за кут на товщину самої плити. Таким чином Ви зформуєте зубчастий кутовий замок для перев’язки плит та перев’яжете шви між плитами пінопласту по всій поверхні стіни. Щільно притискайте плити одна до одної , уникаючи виникнення містків холоду. Наступний ряд зверху розпочинайте з цілої плити.
 8. Після приклейки плит по всій поверхні - зачеканьте можливі щілини за допомогою клинків з пінопласту або експансивної пінополіуретанової пінки.
 9. Після затвердіння клею (мінімум 24 години) поверхню ізоляційного щару необхідно вирівняти. Вирівнювання проводьте за допомогою терки, вкритої крупнозернистим абразивним папером або вібраційною шліфмашиною.
 10. Якщо необхідно, або цього вимагає технологія монтажу системи, проведіть дюбелювання пінопласту. Отвори під розпірні дюбелі, необхідно свердлити мінімум на 5-6 см. в несучу стіну. Розмістіть дюбелі так, щоб шляпки щільно прилягали до пінопласту. Забийте або вкрутіть сердечник дюбеля. На 1 кв.м., як правило, монтують 5-8 дюбелів (в залежності від умов експлуатації системи).
 11. Підсильте кути віконних та дверних отворів. Підсильте місця прилягання пінопласту до столярних, слюсарних та інших конструкційних елементів шляхом наклеювання армуючої сітки хрест-навхрест за допомогою стійких клеючих мас - акрилових герметиків, наприклад.
 12. Підсильте спецкутниками та панцирними елементами віконні та дверні відкоси, кути будинку.
 13. Якщо необхідно, підсильте температурні шви спецстрічкою. Ущільніть спецстрічкою місця прилягання пінопласту до вікон .
  Встановіть підвіконні зливи.
 14. Нанесіть на пінопласт тонким шаром клеючу суміш. Зубчатою теркою зформуйте канавки. Рівномірно, зверху в низ, ”втопіть” у клейовій сумішші склопластикову армуючу фасадну сітку (лугостійку). Шар клею над пінопластом має бути не меньше 2 мм. Кожний наступний ряд сітки приклеюйте з напуском на попередній - 10 см. Сітку необхідно виводити на всі виступаючі елементи стіни. Неможна шпаклювати сітку попередньо її розвішавши і не ”втопивши” в клейову підоснову. Базовий захисний шар має сохнути не меньше 48 годин.
 15. В залежності від вимог кожної конкретної системи утеплення, проведіть роботи з підготовки, грунтування, нанесення шару декоративної штукатурки.

  Мінімальна товщина пінопласту ”Століт”™ПСБ-С-15,25 для ізоляції стін легким ”мокрим” методом - 5 см. Рекомендована товщина - 10 см. Товщина для ”енергозберігаючого будинку”- 15 см.

12.09.2009 10:08    Адміністратор

Коментарі   14

Адміністратор (07.11.2013 - 00:52)

Для Олега Вадимовича?
Якщо ви цим хочете збільшити товщину утеплювача - то це без потреби, ми можемо виготовити під замовлення пінопласт практично будь якої товщини.

Олег Вадимович (06.11.2013 - 18:20, rozhok.oleg.@mail.ru)

Скажіть, чи можна монтувати пінопласт на пінопласт і як? Дякую

Адміністратор (21.06.2013 - 10:55)

Для Юри
Ми радимо утепляти фасад пінопластом товщиною мінімум 10см. Це у більшості випадків дозволить змістити точку роси в утеплювач і тим самим захистити стіну.

юра (20.06.2013 - 11:57, furer83@mail.ru)

скажіть взагалі яким пінопластом обкладати стіни товжина стіни складає 55 см мені радять 3/35

Олександр (11.04.2013 - 18:52, baranowich@mail.ru)

Буде гнити стіна чи ні

Олександр (11.04.2013 - 18:50, baranowich@mail.ru)

Мене цікавить одне питання. Чи можна клеїти пінопласт на дерев"яний будинок, на дранку

Адміністратор (19.09.2012 - 14:08)

Ремарка №2 до коментаря Миколи:

СУОП володіє тими чи іншими фізико-механічними властивостями, які і потрібно враховувати для виконання СУОП. Пінополістирол ПСБ-С в СУОП виступає одним із багатьох матеріалів, які використовуються при виконанні СУОП. Правильне виконання СУОП виконавцями та якісні матеріали - запорука безпечності, екологічності та надійності.

Адміністратор (19.09.2012 - 14:06)

Ремарка №1 до коментаря Миколи:

Століт ТМ пропонує споживачам виключно якісну та водночас не дорогу продукцію для утеплення фасаду, та виконання інших побутових чи промислових задач.
Не секрет, що окрім якості самих матеріалів, на якість системи утеплення на основі пінополістиролу ПСБ-С (далі СУОП) може вплинути його безпосереднє виконання (дотримання загальноприйнятих норм по виконанню СУОП та дотримання рекомендацій виробника безпосередніми виконавцями СУОП). А тому, якщо ви виходите із власного досвіду, у такому випадку наведіть більше інформації по вашому конкретному випадку.

Адміністратор (19.09.2012 - 14:01)

Доброго дня Микола

Дякуємо за коментар

Ми відправили вам відповідь на електронну пошту, але на жаль вказана вами скринька не існує.
Ви не вказали аргументів в якості підтвердження ваших слів.
Прохання уточнити, що на вашу думку в статті вказано не вірно і наведіть свої аргументи.
Ми прагнемо більш конструктивного діалогу, що дозволить вірно трактувати ваші "зауваження" іншими відвідувачами сайту.

Микола (18.09.2012 - 21:42, kushkuzzi@rambler.ru)

Шановні колеги, ви з іншої планети?
У вас є в кожному реченні брехня - про Німеччину, про горючість, про ДБН, про те, що стіни не дихають,про екологію, тріщини на фасаді і т. д, Ви совість маєте так людей обманювати? Дайте хоча б якусь адекватну відповідь?

Адміністратор (09.02.2012 - 12:59)

Для Дмитра.
У статті (п.10) малось на увазі не те, щоб зовсім не кріпити пінопласт дюбелями. Окрім дюбелів можна використовувати інші види механічних кріплень, такі як анкера або шпильки. Просто ці види кріплень у нас не так розповсюджені як дюбеля.

Діма (07.02.2012 - 21:16, Gergeluk_Dima@bk.ru)

Як розуміти ці слова?, Якщо необхідно, або цього вимагає технологія монтажу системи, проведіть дюбелювання пінопласту.
З вище сказаного виходить, що дюбелі можна і не використовувати. Тоді в яких випадках можна не використовувати дюбелі? Дякую.

Василь (01.08.2011 - 08:03)

Пінопласт на 10см - є.

Повний перелік усієї продукції можна переглянути на офіційному інтернет-магазині www.stolit.com.ua

uaseed (18.11.2009 - 16:22, uaseed@gmail.com)

В прайсе ведь нет пенопласта толще 6 см, а рекомендованная 10 см. Я тоже хотел сделать 10 см, но как?© 1998-2018 Група компаній Століт™                             Пропозиція співпраці         Написати скаргу
Виробник системи утеплення на основі пінопласту
Офіційні партнери Століт™
 • Київська область

  Київ
     вул. Колекторна 3А (заїзд з Високовольтного пров.). Моб.: 067-672-32-82, 067-417-50-50
     вул. Бориспільська, 17 в (Дарниця), тел. (044) 566-83-01, 566-78-22
  Київська область
     Склад Століт: c. Гореничі. Моб.: 067-417-50-50. Тел.: (044) 451-53-79
     м. Бровари, вул. Кутузова, 125, тел. (045-94) 5-55-94, (045-94) 5-41-68
     м. Софіївська Борщагівка, вул. Київська, 57, тел. (044) 503-39-79, 239-28-88
     м. Вишневе, вул. Київська, 6 ж, тел. (044) 229-06-87, 223-39-46
     м. Бориспіль, вул. Горького 42а. тел. 099-127-13-53, 097-028-51-03
     с. Білогородка (Білогородка-Боярка), вул. Леніна 159, тел. (044) 451-56-87, 406-39-08
     с. Хотов (Хотов-Чабани-Гатне), вул. Шевченка, 114, тел. (044) 451-50-68, 592-06-33

 • Львівська область

  Львів
     Склад Століт: вул. Липинського, 54 а. Моб.: 067-341-33-06
  Львівська обл.
     м. Кам'янка-Бузька, вул. Федьковича, 74. тел. 067-277-03-24, (03254) 2-41-82
     м. Старий Самбір, вул. Л. Галицького, буд. № 1р. тел. 096-580-23-57
     м. Миколаїв, вул. Болоння, 22. тел. 068-501-96-16
     м. Броди, вул. Юридика, 46/4. тел. 068-227-66-87, (03266) 2-60-06
     м. Дрогобич, вул. Гайдамацька, 7. тел. 097-967-03-95
     м. Буськ, вул. Промислова, 6 (об’їзна). тел. 098-864-32-48
     м. Радехів, вул. Мешуги, 18. тел. 067-672-45-11

 • Харківська область

  Харків
     Склад Століт: вул. Фонвізіна, 18. Моб.: :067-571-83-09Тел./Факс: (057) 719-24-10
     Склад Століт: вул.Польова, 81 А Моб.: 067-572-05-38, 050-323-24-03, 097-5000-359, 050-216-55-77 Тел./Факс: (057) 718-82-03 , 736-00-79, 736-00-81

  Харківська обл.
     вул. Калініна, 31, "Будмаркет на Баварії". Тел. (057) 7-500-500
     м. Ізюм, вул. Соснова 1, м-н "Бригадир". Тел. 099-050-16-17, 050-301-48-05
     м. Ізюм, просп. Леніна 46А/1. Тел. 050-937-46-87
     м. Краснокутськ, провулок Швейпромівський, 7а. Тел. 097-15-10-106
     смт. Пісочин, вул. Заводська, 9, магазин "Будматеріали". Тел. 067-965-77-49, (057)-742-75-78

 • Полтавська область

  Полтава
     Магазин Століт: вул. Комарова, 2б. Тел.: (0532) 61-00-17. Моб.: 067-531-24-78
     вул. М. Бірюзова, 51, тел. 61-00-61 (60)
     вул. Яківчанська, 9, тел. (0532) 508-342

  Полтавська обл.
     Склад Століт: с-ще Решетилівка. Моб.: 067-531-24-72. Тел.: (05363) 2-31-87
     смт. Білики, вул.Пристанційна, 2 Б. Кобеляцький р-н. Полтавська обл., моб. 066-406-88-05
     смт. Чутово, площа Перемоги, 2 А, магазин "Будівельні матеріали", моб. 050-688-43-98
     м. Карлівка, пер. Горького, 4, магазин "Будматеріали", моб. 066-159-34-44

 • Рівненська область

  Рівне
     Магазин Століт: вул. Чорновола, 37 а – Роздрібна торгівля. Моб.: 097-274-24-27. Тел.: (0362) 23-42-93
     Магазин Століт: вул. Коновальця, 3 б – Роздрібна торгівля. Моб.: 067-362-12-94, Тел.: (0362) 62-38-68
     Склад Століт: м. Рівне, вул. Дворецька, 128 – Гуртова торгівля (від 20м3). Моб.: 067-362-89-11, Тел.: (0362) 62-56-64
     с. Біла Криниця, вул. Садова, 1, тел.:097-095-11-92 050-223-18-06 068-842-77-69

 • Дніпропетровська область

  Дніпропетровськ
     вул. Шинна 35, тел./факс: 097-922-82-40, 099-230-60-04; (056) 374-23-04, 734-51-00
  Дніпропетровська обл.
     м. Павлоград. Ринок "Юлана", моб. 066-135-55-37
     м. Нікополь. вул. Електрометалургів, 98, тел. (0566) 69-16-15, моб.: 095-154-54-59
     м. Нікополь. вул. Херсонська 429, тел. (05662) 91-777, моб.: 095-787-04-05
     смт. Софіївка. вул. Лікарська, 2 а, тел. (05650) 2-84-70, моб.: 067-886-02-10

 • Івано-Франківська область

  Івано-Франківська обл.
  м. Івано-Франківськ:
     Склад Століт: вул. Хриплинська, 39. Моб.: 097-216-60-08, 066-922-33-06. Тел.: (0342) 50-39-88
  м. Снятин:
     магазин "Теплий дім", вул. Винниченка 48, тел. 095-155-75-65
     магазин "Теплий дім", вул. 1 Грудня 18, тел. 095-155-75-65
  м. Коломия:
     с. Нижній Вербіж , вул. Українська 41 б, маг-н "Браво-Мікс", тел. (034) 33-430-43 , 067-344-81-07
     магазин "Довбуш", вул. О. Довбуша 65А, тел. 067-603-28-99
     магазин "Будова", вул. Крип'якевича 54А, тел. (03433) 55-109
     фасадна бригада ПП Копильців Дмитро. тел. 050-90-10-814
  м. Косів:
     магазин «Євро буд-Каприз», вул. Гвардійська 8А, тел. (03478)225-31, 096-275-90-54
  с. Брошнів-Осада:
     Рожнятівський р-н., магазин "Анден", вул. 22 січня 49А, тел. 050-678-26-20
  м. Долина:
     вул. Облізки 36, маг. "Опалення Сантехніка Буд Матеряли", тел. 050-338-67-82, (034) 77-270-86
  м. Калуш:
     магазин "Юнімекс", вул. Каракая 28В, тел. (03472) 788-34
  м. Тлумач:
     магазин «Економ Буд» вул. Винниченка 47. тел. 097-089-25-65, 066-338-04-67
     магазин «Престижбуд» вул. Поповича 1, тел. 067-66-33-689

 • Житомирська область

  Житомир
     вул. Ватутіна, 75, тел.: 050-313-21-24, 067-200-30-60, (0412) 48-03-00

 • Волинська область

  Луцьк
     ТОВ "Наша Марка Луцьк", вул. Дубенська 60.(0332) 77-98-02, 050-448-66-16
     ТОВ "Фасад Експо", вул. Конякіна 16 А.(0332) 78-71-77, 050-407-00-66

 • Чернігівська область

  Чернігів
     вул. Щорса, 62. Тел. 097-447-27-63

 • Хмельницька область

  Хмельницьк
     вул. Г. Сковороди 7 (вул. Ланова), Борщенко В.С., тел.:067-282-66-87, 050-376-80-91, 0382-22-22-64
     вул. Я. Мудрого 4 (вул. Толбухіна) ПП "Буддвір", тел.:067-354-28-08, 067-936-81-07

  м. Славута
     площа Шевченка 3Б, магазин "Либідь", тел.:067-971-35-53


 • Тернопільська область

  Тернопіль
     с. Біла, Тернопільський р-н., вул. Сагайдачного 60. Тел.: 096-185-37-07, 099-315-43-23, (0352) 420-445
     вул. Лозовецька, 28. Тел.: 098-537-60-01, 067-385-85-00

 • Чернівецька область

  Чернівці
     Магазин будівельних матеріалів "Доміно", вул. Червоноармійська, 172, тел.(0372) 58-56-13, (050) 540-84-63
     Магазин будівельних матеріалів "Доміно", вул. Сторожинецька, 192 а, тел.(050) 374-57-02

 • Вінницька область

  Вінниця
     Торговий дім "Корсика", вул. Гонти,24А, тел.:(0432) 61-42-93
     Компанія "Еко-Дім", 1-й км. Хмельницького шосе, тел.:(0432) 55-20-50, -51, -52

 • Черкаська область

  Черкаси
     вул. Громова, 146/1, тел. (0472) 71-23-18, 098-250-56-70
     вул. Сурікова 10/1, тел. (0472) 567-100, 097-294-55-95
     проспект Хіміків 4, тел. 067-304-73-09
     вул. Ільїна 220, тел. 063-623-94-99, 068-795-79-31

 • Кіровоградська область

  Кіровоград
     вул. Приображенська, 88, тел. (0522) 24-25-34
     ПП "Підопригора", провулок Гаражний, 2
     вул. Гайдара, 75а, тел. (0522) 34-56-51

 • Сумська область

  Суми
     вул. Кіровоградська, 2, тел. 050-307-30-86, 098-588-11-05, (0542) 70-50-81
     вул. Воровського, 4/1, тел. (0542) 78-02-26

 • Донецька область

  м. Краматорськ
     вул. Об'їзна, 1, тел. (062) 648-51-10, 050-927-06-39